Наукова бібліотека ДБТУ щиро вдячна доцентці кафедри АКІТ, кандидатці технічних наук Нечитайло Юлії Анатоліївні за ініціативу проведення та запрошення на «День бібліотеки на кафедрі АКІТ» для здобувачів спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» навчально-наукового інституту «Кіберпорт». Захід пройшов 1 квітня 2025 року, на якому було присутньо 21 особа.

Захід мав на меті ознайомлення з можливостями, які надає Наукова бібліотека для підготовки й написання кваліфікаційної роботи бакалавра (магістра).

Директорка Наукової бібліотеки, кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Ніколаєнко Наталія Миколаївна, ознайомила здобувачів з сайтами державних і регіональних установ науково-технічної інформації України: УкрІНТЕІ, НБУ ім. В. Вернадського, ЦДНТА України, ДТНБ України, ХЦНТІ, бібліотек закладів вищої освіти й наукових установ тощо. Окрема увага була приділена особливостям пошуку інформації по каталогах, в репозитарії, по сайту бібліотеки ДБТУ тощо.

При написанні наукової роботи під керівництвом викладачів нашого університету Наталія Миколаївна рекомендувала детально ознайомитися з розташованим на сайті бібліотеки WEB-портфоліо науковців ДБТУ, який презентує багаторічні результати наукової діяльності вчених, які афілійовані з Державним біотехнологічним університетом. Пошук можна здійснювати за ПІБ науковця, за підрозділом (факультетом), за роком видання наукових робіт (згідно з розділами: монографії, підручники, навчальні посібники й ін.), а також праць, які були опубліковані у періодичних виданнях, що індексуються у Scopus або Web of Science. Персональні сторінки містять інформацію не лише про дослідників, зокрема їхнє вчене звання, науковий ступінь і місце роботи, а й посилання на ORCID-профіль науковця, його індивідуальну сторінку в інформаційній системі Укрпатент, на ідентифікатори в базах даних Scopus, Web of Science, Google Scholar. Здобувачі побачили, як знайти повнотекстові матеріали, що генеруються з баз Наукової бібліотеки ДБТУ.

Здобувачі дізналися, як пройти онлайн-реєстрацію користувача наукової бібліотеки ДБТУ, аби отримати доступ до всіх її ресурсів. Детально зупинилися на послугах, які Наукова бібліотека надає студентам:

  • «Єдина картка читача» надає здобувачам усіх рівнів освіти, викладачам і науковцям закладів вищої освіти м. Харкова доступ до фондів та електронних ресурсів бібліотек ЗВО, щоб ефективно використовувати їх у навчанні та науково-дослідній роботі.
  • Міжбібліотечний абонемент дозволяє замовити видання, що зберігаються в фондах інших публічних бібліотек нашого міста й країни.
  • Безкоштовна сервісна послуга «Електронна доставка документів» надає можливість замовити електронну копію друкованих видань із фондів бібліотеки.

Особливу увагу директорка Наукової бібліотеки Наталія Миколаївна приділила принципам академічної доброчесності, розповіла про програмний продукт AntiPlagiarism, за допомогою якого кваліфікаційні роботи бакалаврів і магістрів перевіряються на унікальність.

Здобувачі отримали відповіді на свої питання й слушні поради, які обов'язково врахують при написанні своїх робіт. Колектив здобувачів і керівників КРБ і КРМ кафедри АКІТ щиро вдячні Ніколаєнко Наталії Миколаївні за такий чудовий, корисний і дуже своєчасний захід!

Наукова бібліотека ДБТУ також висловлює щиру подяку всім здобувачам освіти, які долучилися до заходу «День бібліотеки на кафедрі АКІТ».

Запрошуємо всіх охочих до співпраці!