Державний біотехнологічний університет має безоплатний доступ за IP адресами університету до ресурсів Scopus, Web of Science, ScienceDirect, Research4Life, який надається у комп'ютерній мережі ДБТУ. Консультації щодо реєстрації, пошуку профіля науковця, пошуку робіт, журналів та подальшого використання науково-інформаційних баз можна отримати у Науковій бібліотеці ДБТУ. Для отримання віддаленого доступу звертайтесь за адресою
платформа є власністю компанії Clarivate Analytics. Містить 18 баз даних, індексуються більше 22 тис. видань з усіх галузей знань. Основною частиною колекції є наукометрична база даних Web of Science Core Collection (WoSCC). Наповнення архіву сягає 1864 року.
Обліковий запис Web of Science створюється безкоштовно, незалежно від передплати даного ресурсу. Реєстрація з локальної мережі університету надає повний доступ до ресурсів платформи, у т.ч. і віддалений доступ, терміном на 6 місяців.
Реєстраційна форма на сайті WoS.
Корисні посилання:
Clarivate українською - інформація про основні продукти компанії та їх можливості, оновлення ресурсів та розклад освітніх програм: вебінарів, семінарів та конференцій.
ДНТБ : Web of Science - методичні та аналітичні матеріали від фахівців Державної науково-технічної бібліотеки України
Scopus -
наукометрична реферативна база даних наукових цитувань, належить видавничій корпорації Elsevier, містить більше 82 млн. документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тощо). Глибина архіву сягає 1788 року. Не містить повних текстів статей, однак може включати посилання на повні тексти в першоджерелах і списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє отримати найповнішу бібліографію по темі, переглянути індекс цитування публікації, h-index автора, обрати журнал для публікації.
Індивідуальні облікові записи - профілі авторів з унікальними ідентифікаторами авторів (Author ID) створюються автоматично.
Для ефективної підтримки наукової діяльності вчених в умовах війни фахівці Elsevier в рамках ініціативи «Академічна підтримка України» створили електронний ресурсний центр, за допомогою якого українські дослідники мають змогу зареєструватися та отримати віддалений доступ до важливих дослідницьких інструментів компанії:
- реферативної, бібліографічної бази даних«Scopus»,
- повнотекстової бази «ScienceDirect»,
- модуля пошуку дослідників для налагодження контактів та співпраці «Researcher Discovery»,
- навчальної платформи «Researcher Academy»;
- програмного забезпечення для керування бібліографічною інформацією«Mendeley».
Українські наукові журнали у Scopus та Web of Science
найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців об'єднує тематичні колекції: Hinari (охорона здоров'я), AGORA (сільське господарство), OARE (екологія, географія, енергетика та ін.), ARDI (наукові розробки та інновації), GOALI (право та суспільні науки). Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші.
Міністерство освіти і науки України активно співпрацює з командою проєкту Research4Life щодо надання закладам вищої освіти і науковим установам України безплатного доступу до електронних баз даних та колекцій наукової літератури провідних видавництв. Детальніше на сайті Міністерства освіти і науки України. Для отримання доступу звертайтесь до Наукової бібліотеки ДБТУ, e-mail
Springer –
міжнародне видавництво, утворене в результаті злиття Springer Science+Business Media та Nature Publishing Group, один із найбільших у світі видавців впливових академічних та науково-популярних книг та журналів.
У січні 2020 р. установи ДБТУ отримали доступ до повнотекстових ресурсів компанії SPRINGER NATURE, а саме:
- колекції електронних книгSpringer 2017 (знаходиться у довічному користуванні для українських користувачів)
- колекції електронних журналів Springer 1997-2020 рр. (тестовий доступсічень 2020 – червень 2020).
Користувачі ДБТУ у читальному залі бібліотеки (вул.Алчевських, 44) мають доступ до повнотекстових ресурсів Springer Link – 504 назви електронних книг за 2017 р. (див. Електронний каталог БД Видання Springer Link)