Під час Глобального тижня медіаграмотності, національний проєкт «Фільтр» з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП, https://filter.mkip.gov.ua/ ) проведе ряд активностей. Їхня ціль – об'єднати українців навколо теми медіаграмотності у час війни та надати інструменти для боротьби з фейками.
Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об'єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців.
27 жовтня, вперше, проєкт «Фільтр» МКІП та Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) проведуть всеукраїнський національний тест з медіаграмотності. Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки – планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі та ще багато іншого!
До участі запрошені всі українці. Кожен учасник зможе перевірити, чи вміє боротися з фейками та відрізняти ворожу пропаганду.
Платформа для проходження тесту буде відкрита 27 жовтня тричі протягом дня: початок об 11:00, 15:00, 19:00.
Посилання на платформу для проходження тесту буде опубліковано на сайті «Фільтра» ( https://filter.mkip.gov.ua/ ) 27 жовтня.
Спеціально до тижня медіаграмотності проєкт «Фільтр» готує словник, який уніфіковує термінологію з медіаграмотності, що використовується в Україні та світі. Він ознайомить вас із основними поняттями теми, такі як, наприклад, фактчекінг, кукіс, клікбейт, інфлуенсер, фішинг тощо.
Ознайомитись зі словником можна буде на сайті «Фільтра» наступного тижня.
Фільтр підготував корисні інформаційні листівки на тему медіаграмотності у PDF-форматі. Вони стануть у пригоді для організації занять на тему медіаграмотності у навчальних закладах. Серед тем:
✔ як перевірити достовірність фото?
✔ чи можна довіряти Вікіпедії?
✔ як працює російська пропаганда в мультиках?
✔ які є 5 інструментів пропаганди?
✔ як виявляти дезінформацію?
Детальніше ознайомитися з документами можна за посиланням https://filter.mkip.gov.ua/uchytelyam-ta-uchnyam/
27 жовтня о 16:30 "Фільтр" проведе онлайн-лекцію «Як стати джедаєм на інформаційному фронті?» для всіх охочих студентів України.
Під час лекції студенти дізнаються:
✔ Як створювати веселий, проте свідомий контент у ТікТок?
✔ Якими є ознаки маніпуляції?
✔ Як перевірити достовірність зображення, правдивість статистики та справжність експерта?
Дізнайтеся про це та інше, зареєструвавшись на лекцію за посиланням http://surl.li/dlgov
Фільтр розпочав флешмоб у ТікТок детальніше за посиланням https://www.tiktok.com/@filtermkip #яфільтрую. Під час тижня медіаграмотності записуйте відео під звук, перевіряйте, наскільки ви медіаграмотні та додавайте хештег #яфільтрую.
Долучайтеся до активностей національного проєкту «Фільтр» з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України і дізнавайтеся як можна більше про важливість медіаграмотності!