21вересня 2022 року в Науковій  бібліотеці ДБТУ відбулись онлайн-збори колективу за участю проректора з наукової роботи, доктора технічних наук, професора Михайлова Валерія Михайловича. Присутніми були 50 співробітників НБ.

 З доповіддю «Роль і завдання Наукової бібліотеки у формуванні інформаційного забезпечення освітньо-виховного та наукового процесів в онлайн режимі» виступила директор НБ, канд. наук із соц. комунікацій  Ніколаєнко Н.М.

Були озвучені нагальні проблеми сьогодення, обрані шляхи вирішення першочергових завдань та окреслені перспективи розвитку бібліотеки в найближчій перспективі.  Наголошено про необхідність постійного оновлення інформації на сайті НБ, редагуванні електронного каталогу та поповнення його повнотекстовими електронними версіями навчальних, навчально-методичних матеріалів для забезпечення інформаційної підтримки навчального процесу, оперативного наповнення електронного архіву  Open Archive SBTU, постійної підтримки в актуальному стані ресурсу Веб-портфоліо науковців ДБТУ. Відмічено ефективність роботи НБ у соціальних мережах Facebook, Instagram тощо.

У своєму зверненні до колективу бібліотеки проректор з наукової роботи В.М. Михайлов підкреслив, що роль наукової бібліотеки в формуванні інформаційного забезпечення освітньо-виховного та наукового процесів ДБТУ має велике значення. Поряд із завданнями, які вже сьогодні успішно вирішуються бібліотекою, необхідно посилити роботу із збору і зберіганню інформації про охоронні документи (патенти, авторські свідоцтва), що є надбанням наукової думки університетської спільноти; є потреба у формуванні анотованого каталогу науково-дослідних робіт кафедр ДБТУ, створенні щорічного бібліографічного покажчика праць вчених ДБТУ. Відмічено про необхідність взаємодії бібліотеки з такими структурними підрозділами як докторантура та аспірантури, редакційно-видавничий відділ, науково-дослідна частина. Було наголошено на дотриманні регламенту роботи Бібліотечної ради та комісії з академічної доброчесності, членами якої є директор Бібліотеки. Окремої уваги потребує участь кожного працівника бібліотеки у підвищенні престижу і рейтингових показників ДБТУ, для чого необхідно запровадити цикл відеозустрічей з науковцями для забезпечення  консультаційної підтримки щодо роботи з електронними ресурсами, науковими джерелами інформації, наукометричними базами даних, організувати допомогу у пошуку інформації із зовнішніх наукових та освітніх електронних ресурсів, передплачених МОН (Scopus, WoS, Research4Life тощо) та відкритих баз даних із забезпеченням постійного підвищення обізнаності користувачів з питань самостійного пошуку необхідної інформації тощо. Разом до Перемоги. Слава Україні.