Міжнародний день добрих справ – Щедрий вівторок – цього року відзначається 3 грудня.
В епоху, коли споживацтво часто затьмарює дух щедрості, Щедрий Вівторок постає як промінь надії, заохочуючи людей і організації по всьому світу робити пожертви для своїх громад. Цей глобальний рух щедрості, що припадає на вівторок після Дня подяки в США, став важливою віхою у розвитку філантропії.
Щедрий вівторок був задуманий у 2012 році нью-йоркським театром «Y» на 92-й вулиці та Фондом Організації Об'єднаних Націй. Це була відповідь на споживацький підхід до «Чорної п’ятниці» та «Кіберпонеділка», метою якого було виділити день, присвячений благодійності. З того часу рух набрав обертів, поширюючись на більш ніж 75 країн, кожна з яких адаптувала ініціативу до своєї місцевої культури та потреб.
В Україні Щедрий Вівторок, відомий як «#ЩедрийВівторокUA», був прийнятий з широкими обіймами, що відображає сильну культуру підтримки громади, волонтерства та філантропії в нашій країні. Український рух адаптує глобальний меседж до місцевих потреб, зосереджуючись на силі колективних дій для сприяння змінам і надання допомоги там, де вона найбільше потрібна.
В Україну потрапив у 2018 році за ініціативи Катерини Загорій та за підтримки Zagoriy Foundation, БФ Tabletochki, Клубу Добродіїв й Українського благодійного форуму. Україна стала 154-ю країною, яка долучилась до руху Giving Tuesday.
Проте з часом в Україні ця концепція зазнала впливу локальних реалій. На третьому році повномасштабного вторгнення волонтерство й донати – вже щоденна практика. Тож Щедрий вівторок трансформувався у проєкт, який досліджує феномен небайдужості суспільства, що допоміг Україні посісти друге місце у всесвітньому рейтингу благодійності (CAF 2022) та продовжувати боротися за свою незалежність. Сьогодні місія Щедрих вівторків – розвиток культури небайдужості та вдячності в Україні.
Долучитися може будь-яка компанія, організація, спільнота чи людина.
Для цього потрібно опублікувати на своїй сторінці в Instagram або Facebook допис із підсумками благодійних проєктів 2024 року й додати гештеги кампанії: #ланцюжок_небайдужості #ЩедрийВівторок #GivingTuesday та/або позначити сторінку Щедрого вівторка в Instagram https://www.instagram.com/giving_tuesday_ua/ або Facebook https://www.facebook.com/GivingTuesdayUA/
Цьогоріч міжнародний день добрих справ – Щедрий вівторок збігається з Міжнародним днем людей з інвалідністю (International Day of Persons with Disabilities).
Національний банк України, підтримуючи культуру благодійності як важливий компонент фінансової культури, втретє долучився до всесвітньої ініціативи «Щедрий вівторок» – міжнародного благодійного руху, який надихає сотні мільйонів людей у світі творити добро. Освітні заходи на тему благодійності триватимуть з 2 до 25 грудня 2024 року.
Гасло освітніх заходів НБУ в межах цьогорічного «Щедрого вівторка»: «Будуємо світ без бар'єрів!».
Тож освітні заходи до «Щедрого вівторка» спрямовані не лише на популяризацію добротворення, а й на формування безбар’єрного середовища в різних сферах життя нашої країни. Їхня мета – залучення молоді до активної підтримки заходів з інклюзії, щоб сформувати суспільство, в якому кожен має рівні можливості та відчуває повагу один до одного, а також навчання правил етичного спілкування з людьми з інвалідністю, підвищення обізнаності про їхні потреби тощо.
З 2 до 25 грудня 2024 року відбудеться низка заходів, спрямованих на поширення знань молоді та формування культури благодійності та інклюзії в суспільстві. Більше інформації – на сайті проєкту: https://promo.bank.gov.ua/giving-tuesday/.
Українці стали благодійниками 365 днів на рік. Українці перестали сприймати своє волонтерство та донати, як благодійність. Щедрі вівторки стали щоденними. Це стало частиною життя, роботою, звичкою, необхідністю, від якої залежить існування і людей, і країни. Українці розуміють, що їх об’єднує щось глибше, ніж бажання допомогти. Разом до ПЕРЕМОГИ!
Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел