• Scientific Social Community – українська наукова соціальна мережа, доступна українською, російською та англійською мовами. Серед різноманітних сервісів, які пропонує ресурс – детальний розділ грантів, що постійно оновлюється, а також не менш детальний список наукових конференцій. Розділи охоплюють різні країни, а пошук можна здійснювати за територіальною ознакою, тематикою чи форматом. Можна додавати власні конференції. Наявні також список наукових вакансій, статті та інтерв’ю вчених. Соціальна складова включає створення профілю й доволі активний обмін коментарями. За допомогою інтегрованої пошукової системи «Пошук-ВАК» за допомогою соціальної мережі можна здійснювати повнотекстовий пошук статей по архівах 658 журналів.
  • Mendeley – соціальна мережа для вчених, яка дозволяє зберігати та переглядати наукові праці у форматі PDF керування бібліографічною інформацією.
    Mendeley засновано в листопаді 2007 року в Лондоні, а у 2013 році її придбала компанія Elsevier. За її допомогою можна переглядати наукові матеріали у форматі PDF; імпортувати документи та матеріали з вибраних сайтів; створювати групи для обміну та колективної роботи; здійснювати колективну роботу з однодумцями-дослідниками та відстежувати оновлення їхніх профілів; ознайомитися зі статистикою переглядів матеріалів і сторінок авторів; здійснювати пошук однодумців за науковими інтересами тощо.
  • Academia.edu – соціальна мережа для співпраці вчених, відкрита у вересні 2008 року. Мережу можна використовувати для того, щоб ділитися своїми статтями, відстежувати їхнє цитування і стежити за новинами досліджень і розробок за іменами та ключовими словами, отримувати інформацію про гранти, вакансії тощо.
  • ResearchGate – міжнародна соціальна мережа англійською мовою, створена для сприяння науковим дослідженням. За допомогою мережі користувач може знаходити колег, які цікавляться схожими проблемами, та задавати їм запитання. У мережі також публікують списки наукових конференцій по всьому світу та інформацію щодо вакансій у різних наукових інституціях. Користувачі можуть публікувати власні наукові доробки та знайомитися з чужими, створити свій персональний блог для обміну ідеями. ResearchGate містить веб-інструменти, такі як семантичний пошук, обмін файлами, спільне користування базою публікацій, форуми, методологічні дискусії, групи тощо.