Формування суспільства знань, або цифрового суспільства, передбачає створення якісної системи освітніх комунікацій, що базується на створенні масивів і потоків інформації в електронному вигляді з одночасним забезпеченням можливостей доступу до цих даних усім учасникам освітнього процесу з будь якої точки доступу і в будь який час. Для виконання цього завдання Наукова бібліотека ДБТУ в період воєнних дій активно використовує сайт бібліотеки як точку доступу до власних інформаційних ресурсів та баз даних вітчизняних і світових освітніх і наукових ресурсів та комунікацій.
08.12.2022р. відбулось теоретико-практичне заняття в онлайн-форматі «Наукові інформаційні ресурси» для здобувачів ступеня вищої освіти доктора філософії 1 курсу навчання ДБТУ, яку провела директорка Наукової бібліотеки ДБТУ Ніколаєнко Н. М., канд.. наук із соціальних комунікацій. На заході були присутні 30 здобувачів. Головним інструментом пошуку наукової інформації для них під час заняття став сайт Наукової бібліотеки, через який було відпрацьовано можливість ознайомитись з Відкритими освітніми ресурси (Open Educational Resources, OER) https://library.btu.kharkov.ua/posluhy/studentam/vidkryti-osvitni-resursy-r.html, Інтернет ресурсами галузевого спрямування https://library.btu.kharkov.ua/resursy/haluzevi-resursy.html, пошуковими системами наукової інформації https://library.btu.kharkov.ua/resursy/internet-resursy/poshukovi-systemy-naukovoi-informatsii.html, БД Наукова перідика України на сайті НБУ ім. В.І. Вернадського, Національного архіву академічних текстів, та проєктом з комплексної підтримки наукових журналів в мережі Інтернет з Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Були обговорені також пошукові можності БД наукової інформації, робота з Всеукраїнською реферативною базою « Джерело» тощо.
Дякуємо в. о. завідувачки аспірантури, доктору філософії Міненко Софії Іванівні за співпрацю та маємо надію, що знання та інформація, отримані в Науковій бібліотеці, стануть у нагоді нашим аспірантам в пошуку наукових джерел для власних наукових розвідок.