Маємо знову чергове поповнення фонду! Цього разу це подарунки від завідувача кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова Сергія Володимировича Станкевича та доцентки кафедри лісових культур, меліорацій та садово-паркового господарства Світлани Іванівни Познякової.
До Вашої уваги:
Основи наукових досліджень в агрономії: навч. посіб. / В. М. Положенець, Л. В. Немерицька, М. М. Фурдига, С. В. Станкевич, Т. О. Рожкова. ‒ Житомир : ПП «Рута», 2024. ‒ 168 с.
У навчальному посібнику представлено основні положення методики закладки і проведення польових досліджень, наведені методики спостережень та обліків в досліді, на спрощених прикладах розкриті методи математичної оцінки експериментальних даних. Вагомою частиною посібника є термінологічний покажчик, який спрощує розуміння суті спеціалізованих наукових термінів дослідної справи.
Адресовано фахівцям з агрономії, захисту і карантину рослин та екології, наукових співробітників і агрономів господарств різних форм власності, слухачів закладів післядипломної освіти, викладачам, студентам біологічних та сільськогосподарських спеціальностей закладів вищої освіти. Може бути використано для аудиторної та самостійної роботи студентів і аспірантів закладів освіти ІІ–ІV рівнів акредитації зі спеціальностей «Захист і карантин рослин», «Агрономія» та «Екологія» та ін.
Електронна версія документа: https://repo.btu.kharkov.ua/jspui/handle/123456789/60064
Познякова, С. І. Декоративна дендрологія. Голонасінні: навч. посіб. / С. І Познякова, С. А. Лось. ‒ Харків: Факт, 2024. ‒ 326 с.
У навчальному посібнику представлено характеристику 60 видів і 160 культиварів Голонасінних рослин, аборигенних та інтродукованих в умовах України. Висвітлено їхні морфологічні, біологічні, екологічні та декоративні особливості. Значну увагу приділено можливостям використання деревних рослин в озелененні. Використано сучасні підходи щодо систематики та морфології Голонасінних.
Адресовано здобувачам першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня спеціальностей 206 «Садово-паркове господарство», 205 «Лісове господарство» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство». Видання буде корисним для викладачів лісогосподарських факультетів закладів вищої освіти, ландшафтних дизайнерів, лісівників,
Електронна версія документа: https://repo.btu.kharkov.ua/jspui/handle/123456789/30544
Природно-заповідна справа: метод. вказівки до виконання практичних робіт та самостійної роботи для здобув. першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання спец. 206 «Садово-паркове господарство» / уклад. С. І. Познякова. ‒ Харків: ДБТУ, 2022. ‒ 126 с.
Методичні вказівки до проведення практичних занять та самостійної роботи з дисципліни «Природно-заповідна справа», розроблені відповідно до навчальної програми. Видання включає програму та зміст навчальної дисципліни, теми для самостійного засвоєння здобувачами, рекомендовану літературу та електронний ресурс, тестові завдання для самостійної роботи та питання до екзамену, термінологічний словник. Видання призначено здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».
Електронна версія документа: https://repo.btu.kharkov.ua/jspui/handle/123456789/57918
Наукова бібліотека ДБТУ щиро вдячна авторам за подаровані книги, які є важливим доповненням фонду книгозбірні.