Кожного року в останню п'ятницю листопада світ відзначає День інформації (World Information Day). Свято заснувала Міжнародна академія інформатизації (член при департаменті інформації ООН) у 1994 році, коли відбувся перший Міжнародний форум цієї галузі в 1992 році. Ініціюючи відзначення Всесвітнього дня інформації, Міжнародна академія інформатизації мала на меті вказати на всю важливість передачі інформації у сучасному суспільстві. Вже у 1995 році академія стала Головним Консультантом Соціальної та Економічної Рад ООН. У цей день обов'язково згадують про інформаційний вибух – так прийнято називати постійне та стрімке накопичення інформації у світі.
Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. Це можуть бути будь-які відомості, які передаються між людьми різними способами: усним, письмовим, візуальним та іншими. З середини XX століття внаслідок соціального прогресу і бурхливого розвитку науки і техніки роль інформації незмірно зросла. Світовою тенденцією став перехід на цифрові технології, розвиток високошвидкісного Інтернету і мобільного зв'язку.
Основними центрами інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до цієї інформації користувачам, особливо науковцям, спеціалістам, фахівцям.
Наукова бібліотека ДБТУ спряє розвитку інформації та проводить активну роботу зі створення інформаційних ресурсів власної генерації, доступ до яких надається цілодобово:
  • Електронний каталог
  • Інституційний репозитарій
  • Вебпортфоліо науковця
Користуйтеся послугами Наукової бібліотеки та інформаційними ресурсами дистанційно! І пам’ятайте: «Хто володіє інформацією – той володіє світом!»