Щорічно 17 квітня у світі відзначають День пожежної охорони. Це професійне свято тих, хто щодня, ризикуючи власним життям, рятує сотні постраждалих, ліквідує пожежі, наслідки стихії.

Раніше людей, які ведуть боротьбу з вогнем, вшановували в січні. У вересні в Україні також відзначають День рятівника.  Нинішнє свято встановлене указом Президента України від 2013 року, «ураховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров'я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об'єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій».

101 ‒ номер, відомий нам з дитинства. Кожен знає, якщо набрати його у випадку пожежі, на виклик приїдуть професіонали, які врятують і допоможуть, бо  знають, як здолати стихію і зберегти життя людей. Їм притаманні рішучість і сміливість, постійна готовність прийти на допомогу, здатність до самопожертви.

Ці люди, наперекір складному часу, виконують свій громадянський та службовий обов'язок,  рятуючи від вогню тисячі життів, домівок та інших об'єктів. З початку війни виклики стали важчими – більше загиблих і постраждалих. І найголовніше, що кожен з них – щирий патріот своєї Батьківщини, вірний присязі та українському народові.

Бойові будні рятувальників – це численні факти мужності та відваги, готовності прийти на допомогу тим, хто її потребує. Робота пожежників апріорі завжди вимагає посиленої уважності та обережності, а зараз і поготів. Страх – відчуття, на яке у рятувальників немає часу, адже діяти треба максимально швидко.

Зараз неможливо провести паралель між довоєнним і воєнним часом, аби сказати, наскільки більше стало викликів. При цьому пожежі та надзвичайні ситуації тепер, однозначно, важчі, адже постраждалих та загиблих – більше. У рятувальників немає зброї, але є все необхідне для порятунку людей та ліквідації пожежі чи надзвичайної ситуації.

У воєнний час пожежників можуть залучати й до проведення гуманітарних місій. Інколи їх направляють зустрічати колони людей, евакуйованих із зон запеклих бойових дій. Однак здебільшого пожежники все ж виконують свої професійні обов'язки – гасять пожежі, що виникають після обстрілів міст окупантами та ліквідовують наслідки ворожих бомбардувань.

Зброї у рятувальників немає. Їхня зброя – спеціальне обладнання для гасіння пожеж та розбору завалів, конструкцій і т. д. Кожен має виконувати свою роботу та має бути на своєму місці й тоді Україна переможе якнайшвидше.

Вітаємо пожежників, молоде поповнення, ветеранів з Днем пожежної охорони! Нехай буде менше тривожних викликів, МИРУ та ПЕРЕМОГИ!

Інформація підготовлена на основі відкритих інтернет-джерел

#НБ_ДБТУ

#kalendarniikoshik

#день_пожежної_охорони

#календар_днем_за_днем